Nicaragua El Toston Red Honey
Paper Roasting Coffee & Chocolate
Nicaragua El Toston Red Honey
₺ 120.00
Nicaragua El Toston Red Honey
Gramaj
250 gr
1000 gr
Öğütme
Çekirdek
Türk Kahvesi
Espresso
Moka Pot
Aeropress
Delter Coffee Press
V60
Chemex
Kağıt Filtre
Metal Filtre
French Press
160₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

Bölge: Dipilto Nuevo Segovia

Çiftlik: Küçük çiftlikler

Yıkama İstasyonu: El Toston

Yükseklik: 1200 - 1500 m

Tür: Red Caturra, Maracaturra, Maragopype

İşleme Metodu: Red Honey

Kavurma Profili: Uğur Asilsoy

Tadım Notası: Şeftali, Bal, Karamel, Limon, Tatlımsı asidite

Tedarikçi: Belco

Hasat: 2020 - 2021


El Tostón, Nikaragua'daki Dipilto bölgesindeki çiftliklerden toplanan çekirdeklerden oluşuyor. Bu çekirdekler %90 Caturra ve %10 küçük (16-18 elek) Maragogype ve Maracaturra'dan oluşuyor. Kahvenin adı, Nicaragua'nın lezzetli ve dengeli yemekleri için temel oluşturan Tostón adlı muz muzlarından gelişmektedir.


El Tostón kahvesi, 83,5 ile 84,5 arasında puan alan, lezzetli ve homojen bir fincan sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Dipilto bölgesinin yüksek rakımı da kahveye kompleks ve keskin bir karakter kazandırıyor. Ağzı çevreleyen ve çok dengeli bir kahvedir. Espresso olarak dolgun ve çikolatamsı, filtre kahve olarak karamel ve çikolatayı çağrıştırır.


Aynı çiftlikte farklı prosesler geliştirmek için bu kahveyi 3 proseste sunuyoruz: tamamen yıkanmış, kırmızı bal ve doğal.

Bu bal işlemi mümkün olduğunca az su kullanır ve 30 gün boyunca Afrika yataklarında yavaş yavaş kurur. Bu bal işleminde karamelizasyon oranı, tür çeşitliliği nedeniyle yüksektir.

Hafta içi saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilecektir. Yurtiçi kargo ile çalışmaktayız. Siparişiniz hazırlandıktan sonra kargo şirketi tarafından takip numaranızı içeren mail ulaşacaktır.