Endonezya Java Sunda Natural - 250 gr
Kahve ve Ekipman
 » 
Kahve
Paper Roasting Coffee & Chocolate
Endonezya Java Sunda Natural - 250 gr
TRY 95.00
Endonezya Java Sunda Natural - 250 gr
Gramaj
250 g
1000 g
Öğütme
Çekirdek
Türk Kahvesi
Espresso
Moka Pot
Aeropress
Delter Coffee Press
V60
Chemex
Kağıt Filtre
Metal Filtre
French Press
130₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!
Detaylar

Bölge: Java Sunda

Çiftlik: Çeşitli Küçük Çiftlikler

Yıkama İstasyonu: Pacut, Ciwidey, Garut

Tür: Heirloom, Typica (Serigaluh)

İşleme Metodu: Natural

Yükseklik: 1200 - 1500m

Hasat: 2021

Kavurucu: Uğur Asilsoy

Tadım Notası: Ananas, Çarkıfelek, Çikolata, Tatlı Baharatlar, Karamel

Tedarikç: Belco


V60 REÇETESİ

Gramaj: 15,5 gr 1/16,15

Su Sıcaklığı: 93C

Comandante: 25 click (2 cup V60)

Filtre Kağıdı: Cafec Traditional


ÖN DEMLEME: 30 gr su ile ön demleme yapın, 27sn bekleyin.

ETAP 1: 40-45 sn arasında 95 gr su ile demle yapın, 60sn bekleyin.

ETAP 2: 1:15-1:20 sn arasında 125 gr su ile demleme yapın, 2:15 sn'de demlemenin bitmesini bekleyin.Bu kahve Java adasındaki Sunda bölgesindeki bulunan Klasik Beans kooperatifinden gelmektedir.“Serigaluh” eski bir typica çeşididir ve Guntur Garut dağında 2009 yılında keşfedilmiştir. Klasik Beans’in kurucusu Eko, bu çekirdeğin Sunda bölgesine özgü olduğuna inanmaktadır. Bu yüzden bu türün yok olmasını önlemek amacıyla ekmeye karar vermiş, fidanlıklar ve bir dikim modeli yaratmıştır. Daha önceleri honey ve Semi Washed yöntemleriyle üretilen kahve bu sene doğal işlem sonucu bambaşka tatlar sunmaktadır.


KLASİK BEANS JAVA

Klasik Beans 2008 yılında Java’da bulunan Puntang adasındaki bir grup üretici tarafından kurulmuştur. Kooperatif, Endonezya’nın kültürel mirasına bağlı kalarak, organik, sürdürülebilir ve adil ticaret ürünü kahveler yetiştirmeye odaklanmıştır. Üretimin mutlaka iyi tarımsal uygulamalar ile gerçekleştirilmesine dikkat edilir ( günümüzde %100 organik ve tamamen ağaç gölgesinde bir üretim söz konusudur).


Klasik Beans 2009’dan beri 200 kadar üretici ile bölge kahvelerinin kendine özgü karakteristiklerinin ortaya çıkarılacağı şekilde yetişmesi üzerine çalışmaktadır. Çiftlikler, Guntur, Halimu Tilu ve Puntang volkanı arasında bulunan yüksek rakımlı orman ve pirinç tarlaları arasında uzanmaktadır. Her hasatta, meyveler el ile toplanır ve hiç vakit geçirilmeden kooperatifin 3 meyve işlemi alanına getirilir (Pacut, Ciwidey veya Garut) ve bu sayede en yüksek ve kaliteli sonuçlar elde edilmesini temin edilmiş olur.

Kargo

Hafta içi saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilecektir. Yurtiçi kargo ile çalışmaktayız. Siparişiniz hazırlandıktan sonra kargo şirketi tarafından takip numaranızı içeren mail ulaşacaktır.