Colombia Santa Rosa Natural
Paper Roasting Coffee & Chocolate
Colombia Santa Rosa Natural
₺ 120.00
Colombia Santa Rosa Natural
Gramaj
250 gr
1000 gr
Öğütme
Çekirdek
Türk Kahvesi
Espresso
Moka Pot
Aeropress
Delter Coffee Press
V60
Chemex
Kağıt Filtre
Metal Filtre
French Press
160₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz!

Bölge: Risaralda, Santa Rosa de Cabal

Çiftlik: La Rivera

Çiftçi: Andrés Quiceno

Yükseklik: 1750 m

Tür: Caturra

İşleme Metodu: Natürel

Kavurma Profili: Uğur Asilsoy

Tadım Notası: Malta Eriği, Siyah Çay, Sütlü Çikolata, Kremamsı

Tedarikçi: Amativo

Hasat: 2021


La Rivera çiftliğinin sahibi yeni nesil kahve üreticisi iki arkadaş, bir gün egzotik türleri kullanarak yüksek kalitede nitelikli kahve üretimine yoğunlaşabilecekleri bir çiftlik kurmaya karar verdi. Niyetleri nitelikli kahvenin Kolombiya'daki tüketimine insanları teşvik edip yerel kahve üreticilerine referans olabilmekti.


Bu kalite arayışında, Julio, kahve işleminin her bir değişkenini kontrol ederek ve fincandaki sonuçları ayrı ayrı değerlendirerek, işlemler arası tutarlılığı sağlamak için tam zamanlı bir q-grader* ile birlikte çalıştı. Ayrıca, kahvelerinin özelliklerini ve müşterinin ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek için, Julio ve Andrés barista eğitimleri aldı. (*- eğitimli ve kalibre bir kahve tadımcısı)


Bugün La Rivera Çiftliği başarılı bir girişim olarak değerlendirilebilir. Bölgesindeki üreticilerin üzerinde de pozitif bir etkisi olmuştur. Çiftlikte 30 kişi tam zamanlı ve 50 kişi de yarı zamanlı olarak çalışıyor. Çalışan seçimlerini özellikle savunmasız yaşlılar ve bekâr anneler yönünde kullanıyorlar.

Hafta içi saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilecektir. Yurtiçi kargo ile çalışmaktayız. Siparişiniz hazırlandıktan sonra kargo şirketi tarafından takip numaranızı içeren mail ulaşacaktır.